Andrea Jedelská, Ostrava

V našem týmu je „nováček“, nastoupila k nám koncem minulého roku. Svou přítomností nám zvýšila skóre žen pracujících v ostravském SDE na dvě! Andy můžeš potkat na ostravské pobočce, kde se věnuje všem zaměstnancům – především tedy těm novým. Pokud uvažuješ o tom, že by ses chtěl přidat k nám do týmu, s Andy se uvidíš jako první. Neboj se, nekouše a je hrozně milá! Chceš Andy poznat blíže? Čti co na sebe v rozhovoru práskla!

Na čem zrovna teď v SDE děláš?

Mám na starosti vše kolem náborů, organizaci akcí pro Ostravu, vymýšlení zlepšováků a nakupování gumových medvídků. Což mi připomíná, že už došli.

 

Co tě na tvé práci nejvíc baví a co je naopak nutné zlo? 

Není nic, co by mě nebavilo.

 

Jaký máš vztah k IT? Jak jsi se dostala do SDE?

Doma viděli vypsaný inzerát na HR Lady a smáli se mi, že to je něco přesně pro mě, tak jsem se přihlásila. Líbilo se mi prostředí a kolegové. Jinak jsem studovala žurnalistiku a personalistiku, ale téměř všichni z rodiny jsou ajťáci. Mám dokonce online babičku s vlastním instagramem - (Zdravím babi).

 

Co vnímáš jako nejdůležitější prvek v rámci personalistiky v SDE? 

V SDE je to transparentnost a vzájemná úcta. Jak mezi kolegy tak ve vztahu zaměstnanec-nadřízený. Vím, že na to v některých větších firmách už dávno zapomněli, a je to škoda.. Chcete po mě srovnání? Hledáte jiné lidi než třeba do výroby, hledáte je jinak, ale ve výsledku je váš cíl stále stejný. Ale když máte oči alespoň trochu otevřené, potkáte spoustu zajímavých vývojářů a kdo ví, třeba z vás bude jednou vývojář junior :)

 

Personalistika je o zaměstnancích - co děláte, proto, aby se u Vás měli dobře? 

Dělat personalistu v IT je občas trochu řehole, protože většina vývojářů už někde pracuje. Na druhou stranu ten, kdo k nám přijde na pohovor si velmi rychle všimne fajn atmosféry a většinou už s námi zůstane :) Máme volnou pracovní dobu, homeoffice kdy chceš, útulné kanceláře (žádný open space). Šéfa, který pěstuje chilli a každé pondělí nám chystá zdravou snídani, vývojářské komunity, angličtinu s rodilým mluvčím v pracovní době… Chodíme do kina, na hory, koukáme na filmy. A ten kdo nechce, může opravdu zůstat doma, což je taky fajn.

 

Čeho bys chtěla v SDE dosáhnout? Máš nějaké pracovní cíle?

Můj úspěch bude, když budeme mít dost šikovných a spokojených lidí a když se SDE dostane do širšího povědomí. Myslím, že už máme směle nakročeno :)

 

Jaká nejzábavnější věc se Ti v SDE zatím stala? 

Když mi začalo na pohovoru hlasitě kručet v břiše a až do konce nepřestalo. Existují různé metody na odbourání stresu uchazeče, ale tohle bohužel odbouralo nás všechny.

 

Co je tvou vášní ve volném čase? 

Miluju  knížky - hlavně beletrii, sci-fi filmy, hudbu a sport ve všech podobách. Momentálně už druhým rokem zkouším kiteboarding :)

 

Co je podle tebe úplně nejlepší na SDE? 

Jsme kámoši, umíme se podpořit a pracujeme na zajímavých projektech.